Usługi
ośrodków innowacji
i przedsiębiorczości
dla inteligentnego
rozwoju
20-22
Maja
2015
20-lecie Poznańskiego Parku naukowo-technologicznego Sprawdź

Organizatorzy

Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce

Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce od 1992 roku wspomaga powstawania i rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i regionów, poprzez merytoryczne oraz organizacyjne wsparcie kadry zarządzającej instytucjami otoczenia biznesu w Polsce.
Cele Stowarzyszenia to między innymi:

Członkami stowarzyszenia są przedstawiciele środowisk IOB, administracji publicznej, uczelni i przedsiębiorcy, wśród członków wspierających są przede wszystkim ośrodki innowacji i przedsiębiorczości, uczelnie i przedsiębiorstwa. SOOIPP dysponuje silnym zapleczem eksperckim, która realizuje szereg działań na rzecz środowiska instytucji otoczenia biznesu:

Stowarzyszenie pełni funkcję sieci koordynującej i inspirującej osoby oraz organizacje wspierające szeroko rozumianą przedsiębiorczość, innowacyjność, transfer technologii i rozwój regionalny. Utrzymuje stałe kontakty robocze z ponad 600 ośrodkami innowacji i przedsiębiorczości, w tym ze zdecydowaną większością parków i inkubatorów technologicznych, centrów transferu technologii, inkubatorów przedsiębiorczości, centrów innowacji, funduszy pożyczkowych oraz ośrodków szkoleniowo-doradczych.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku powstał w Poznaniu sen o amerykańskiej Dolinie Krzemowej na sposób poznański – hołdujący najlepszym tradycjom pracy organicznej, bardzo charakterystycznym dla tego regionu kraju. Z inicjatywy prof. Bogdana Marcińca sen ten zaczął się spełniać już dwadzieścia lat temu: 1995 roku powstał Poznański Park Naukowo-Technologiczny, pierwszy tego typu park w Polsce. To miejsce zarówno dla naukowców, którzy chcą dowiedzieć się jak pozyskać środki na badania lub skomercjalizować wyniki swoich analiz, jak i dla przedsiębiorców pragnących prowadzić swoje firmy pod okiem ekspertów. Szeroka współpraca Parku ze środowiskiem akademickim i biznesowym umożliwia stworzenie idealnych warunków do rozwoju firm oraz innowacyjnych rozwiązań.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny to doradztwo, analizy, usługi badawcze i przede wszystkim wsparcie młodych i dużych przedsiębiorstw. Funkcjonowanie takich działów jak InQbator, Zespół Inkubatorów Wysokich Technologii czy Dział Transferu Technologii pozwala na kompleksową pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb klientów Parku. Dzięki wsparciu finansowemu PPNT, w ostatnim czasie powstało 13 nowych, innowacyjnych firm działających w branżach biotechnologicznej, chemicznej oraz IT. Zaawansowanym technologicznie firmom Park pomaga w pozyskiwaniu środków unijnych, nawiązywaniu kontaktów z partnerami zagranicznymi oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań technologicznych.

Innym ważnym projektem realizowanym przez PPNT jest stworzenie i koordynacja klastra zajmującego się gospodarką odpadami. Waste-Klaster skupia ponad 60 przedsiębiorstw i instytucji, które dzięki współpracy mogą efektywniej się rozwijać.

Całość uzupełnia nowoczesna infrastruktura i przyjazne otoczenie – biura, wyposażone w meble i aparaturę laboratoria, sale konferencyjne i szkoleniowe, a także bufet oraz przedszkole. Dziś na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego działa ponad 80 firm m.in. z branży chemicznej, biotechnologicznej, badawczo-naukowej, IT oraz konsultingowo-szkoleniowej.

Usługi:

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ